“Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” İş Birliği Protokolü İmzalandı

Afyonkarahisar Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Arasında “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” iş birliği protokolü imzalandı.

Yapılan iş birliği protokolü ile daimi dişlerin ağız içinde ilk defa görüldüğü dönem olan ilkokul kademesindeki okullarımızda, ağız ve diş sağlığında beslenme ve öz bakım becerileri konusunda farkındalık oluşturulması, öğrencilerimizin evde aileleriyle birlikte hijyen, ağız ve diş sağlığına yönelik davranış alışkanlıklarının kazandırılması amaçlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sinan Evcil ve Pedodonti Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ünal’ın imzaladığı iş birliği protokolünde ayrıca İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Erdem Gülcü ve AFSÜ Diş Hekimliği yetkilileri katıldı.

Kurumlar arasında imzalanan “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” İş Birliği Protokolü’nün taraflara hayırlı olması temennisiyle tören sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2024

Skip to content